הצד ה"אפל" של יישור שיניים שקוף בשיטת Invisalign

וכל מה שצריך לדעת בשביל לצלוח בשלום תהליך יישור שיניים שקוף

ישראלים רבים כבר נהנים מחיוך יפה בזכות פתרון "הגשר השקוף" – תהליך יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין. השיטה האמריקאית שכבשה את העולם בסערה ובשנים האחרונות גם את ישראל, עם פתרון חדשני שמתאים גם לילדים וגם מבוגרים. סיבת הפופולריות של השיטה מאוד פשוטה – אסתטיקה. אנשים רבים נרתעים מתהליך יישור השיניים הישן בגלל חוסר ביטחון או אי-נוחות שמעורר בהם מראה ה"גשר", עם דגש על הברזלים.

למי שבמקרה עוד לא מכיר – השיטה עובדת באמצעות קשתיות שקופות המאפשרות תהליך בלתי-נראה ליישור השיניים. לא ניתן לראות את הקשתית בכלל בזכות היותה שקופה, חלקה ומתלבשת בצורה מושלמת על מבנה השיניים הקיים. התהליך הטיפולי נמשך מספר חודשים, בין 4 עד 18 חודשים, בהתאם למצב השיניים, וגם מסתבר שבהתאם לרופא המטפל – כפי שנראה בהמשך.

השיניים מתחילות להתיישר, בלי שאף אחד בעצם מודע לכך שאתם עוברים תהליך אסתטי. לכן תהליך אינויזליין הוא פריצת דרך בתחום רפואת השיניים והאסתטיקה.

אך הפופולריות ההולכת וגוברת של השיטה בישראל מביאה איתה גם בעיות רבות. ישנה תחרותיות גדולה בין מרפאות השיניים השונות אשר מציעות את היישור השקוף ו"נלחמות" על מטופלים. השוק רווי במיוחד, ולאדם שמתעניין בתהליך כזה פשוט קשה לבחור מבין האפשרויות. הבעיה האמיתית מתחילה כאשר רופאים אינם מקצועיים מציעים מחיר נמוך יותר ממתחריהם, אך עם אותן הבטחות גדולות של טיפול מקצועי, איכותי ומהיר. אך בפועל? המציאות רחוקה מכך.

ישבנו לשיחה עם מיטל (בת 36), מטופלת שהתחילה את תהליך יישור השיניים השקוף לפני מעל ל-14 חודשים אצל רופא שיניים במרכז הארץ ועדיין לא סיימה, למרות שהובטח לה שהתהליך יושלם תוך 9 חודשים.

"בהתחלה הכול היה טוב. כשהתחלתי להשתמש בקשתות יכולתי לראות תוצאות ראשוניות, אבל בסוף החודש השביעי לטיפול דברים התחילו להשתבש. השיניים העליונות התיישרו כמעט לגמרי, אבל התחתונות עדיין רחוקות מלהיות ישרות. זה היה נראה לי שיש עוד כמה חודשים טובים לטיפול, לפי מה שאני רואה, בשונה מההערכה שקיבלתי מהרופא בהתחלה".

אז מה עשית, אמרת לרופא?
"כן הלכתי לביקורת אצל הרופא, כרגיל. כשהתלוננתי בפניו על זה שהשיניים התחתונות לא ישרות ושנראה לי שהתהליך ייקח יותר זמן ממה שהובטח, הוא רק אמר "הכול יהיה בסדר". אבל כמו שחשבתי, בסוף החודש התשיעי, השיניים התחתונות היו רחוקות מלהיות ישרות. כשהגעתי אליו בשלב הזה, הוא שלח אותי לסריקה חדשה שעלתה לי 500 שקלים נוספים, כסף שאני לא מבינה למה אני אמורה לשלם".

נשמע מבאס.
"מאוד. יותר מזה – הייתי צריכה לחכות מעל חודש וחצי לסריקה הנוספת! לא היה לו מכשיר סריקה במרפאה. הייתי מאוד מאוכזבת, וגם הייתי צריכה לשלם כסף נוסף. כל הטיפול הוא לא נתן לי מענה מפורט, לא הסביר לי מה קורה, לא היה זמין… הרגשתי שהוא מטרטר אותי."

אפשר לשאול למה בחרת לבצע את הטיפול דווקא אצלו?
"מתוך שלוש ההצעות שקיבלתי מרופאי שיניים שונים שמציעים יישור שיניים אינויזליין, הוא היה הכי זול. הוא גם היה נראה לי נחמד סך-הכל. לא ידעתי שהוא יהיה לא מקצועי. אני כועסת על עצמי.  הטיפול מתעכב ביותר מחמישה חודשים, ולהערכתי אני אסיים רק עוד חודש וחצי-חודשיים…"

לנה (בת 29), דווקא הייתה מרוצה מהקשב והמקצועיות של הרופא המטפל, אך הטיפול שלה התארך בגלל בעיה מסוג אחר לגמרי.

"פניתי לרופא השיניים הזה בזכות ההמלצות עליו, עשיתי מחקר רציני לפני. התרשמתי שהוא מקצועי, נחמד ויודע מה הוא עושה. הוא הבטיח לי שהטיפול יסתיים תוך 6 חודשים. שתביני, השיניים שלי לא היו עקומות במיוחד, אבל הן כן היו מספיק עקומות בשביל שרציתי ליישר אותן. בעיקר רציתי שיהיה לי חיוך יפה ומושלם לקראת החתונה שלי."

מזל טוב! מתי את מתחתנת?
"אז זהו, שכבר התחתנתי לפני חודשיים, וכמו שאת מבינה, תהליך היישור עוד לא הסתיים… זה היה מאוד מבאס להתחתן ולהצטלם כשהשיניים שלי עוד לא מיושרות לגמרי."

וואו, אז מה קרה? הרופא לא היה מקצועי בסוף?
"האמת שהוא באמת היה סופר נחמד וסופר מקצועי כבר משלב ההדמיה. אני לא מאלה שמתפשרות על איכות, בטח שזה נוגע לטיפול אסתטי, לכן לא הלכתי לטיפול הכי זול. כי אני מכירה את הדברים האלה – על מחיר זול משלמים בשירות זול."

אז מה הייתה הבעיה בעצם?

"הבעיה הייתה שהמרפאה הייתה זמינה בשעות היום בלבד. הרופא עבד מ-9 בבוקר עד 17 אחה"צ. לא חשבתי שזו תהיה בעיה בכלל. אבל לא לקחתי בחשבון את הביקורת פעם בשבועיים. זה כביכול בגללי – אבל פשוט לא הייתי יכולה לפנות זמן כל פעם לביקורות בשעות היום. בשעות האלה אני נמצאת איפה שאני תמיד נמצאת – בעבודה. לפעמים ניסיתי לתזמן את הפסקת הצהריים שלי עם הביקורת, אבל לא תמיד הייתי יכולה. 

אז יצא שהטיפול התעכב.. כי לא הלכתי לביקורות מספיק ולא החלפתי את הקשתיות בזמן. בסך הכול רציתי שיניים ישרות.  בדיעבד, הייתי מחפשת רופא שזמין בשעות שנוחות עבורי ולא עבורו. אם הייתי הולכת לרופא שמקבל גם בשעות הערב היה לי כבר חיוך חדש".

ראיינו את ד"ר מואיד אבו בכר מחיפה, מחלוצי השיטה בישראל, עם ניסיון של מעל 15 שנה בטיפול באמצעות Invisalign.

"חשוב להבין שבשיטת אינויזליין ליישור שיניים שקוף, ישנה חשיבות רבה מאוד לוותק ולניסיון של הרופא המטפל בשיטה. אורתודנט שצבר ניסיון של שנים רבות ומומחיות בשיטה, לרוב יוביל לתהליכי יישור מהירים יותר וגם יותר נכונים ומדויקים אחרי אבחנה נכונה ובניית תוכנית טיפול נכונה, לעומת רופא שיש לו ניסיון של שנים ספורות בלבד.

כמה המקצועיות והניסיון משפיעים על איכות ומהירות תהליך יישור השיניים?

"ההבדל הוא דרמטי – לפעמים מדובר על הבדלים של חודשים בין רופא שיניים אחד לשני. כמו בתחומים אחרים, גם בתחום יישור השיניים – מקצועיות מובילה לסיים תהליכים בצורה מיטבית, מהר יותר ובקלות יותר. רפואת שיניים זה לא צחוק, דברים יכולים להשתבש אם לא מקבלים את האבחנה והטיפול הנכון"

לסיכום, תוכל לתת טיפים כיצד לבחור רופא שיניים לתהליך Invisalign מתוך כל האפשרויות בחוץ?

שני טיפים חשובים ממני:

1.

בחירה שקולה של רופא היא הכרחית, לכן בחרו רופא עם מספיק שנות ניסיון בתהליך, עדיפות למעל 10. יש כיום הרבה רופאים צעירים שנראים מקצועיים אך אינם בעלי הניסיון הנדרש לטיפול איכותי.

 שנות הניסיון של הרופא בתחום מהוות פקטור משמעותי, רופא עם ניסיון יוכל לבנות תוכנית טיפול נכונה שתאיץ את תהליך היישור ותספק תוצאות מיטביות ומהירות יותר.

2.

גורם נוסף הוא הזמינות של הרופא. מעקב אחרי הטיפול והקפדה על תוכנית נכונה הם חלק בלתי נפרד מהתהליך, לכן חשוב למצוא רופא שהזמנים שלו נוחים עבורכם. זה עניין כביכול פעוט, אבל זה יכול לעשות את ההבדל"

אם אתם מעוניינים ביישור שיניים שקוף של Invisalign עבורכם או עבור הילד/ה שלכם, מוזמנים להיכנס לסימולטור המיוחד ליישור שיניים שקוף שבנה ד"ר מואיד אבו בכר ותגלו האם שיטת אינויזליין ליישור שיניים שקוף מתאימה עבורכם, וגם תקבלו הערכה ראשונית של משך זמן הטיפול.

על ד"ר מואיד

על מרפאת מואיד – טיפולי יישור שיניים ואסתטיקה רפואית
מרפאה אורתודנטית בניהולו של ד"ר מואיד, בוגר אוניברסיטת ריגינסבורג בגרמניה שעבר מסלול התמחות ביישור שיניים  (חו"ל).

ד"ר מואיד הינו בין ה-5 הראשונים בישראל שהחלו לטפל ביישור שיניים שקוף בשיטת Invisalign והוא מטפל כבר מעל 15 שנה בשיטה, ועם ניסיון של מעל 500 גברים, נשים ובני נוער שעברו תהליכי יישור שיניים שקוף בהצלחה ובמהירות.

תוצאות מושלמות תוך 4 חודשים בלבד!

החיוך שלכם – האמנות שלנו!

החיוך שלכם – האמנות שלנו!

ד"ר מואיד אבו בכר אורתודנט

רוצים לבדוק האם הטיפול מתאים לכם או לילד/ה שלכם

ולקבל הדמיה ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

עמוד ממיר זה נבנה ע"י BMF360